Повномасштабне вторгнення росії в Україну дало потужний поштовх розробці високотехнологічних військових рішень, які допомагають нищити ворога на полі бою і в тилу, водночас – захищати життя українських воїнів.
Команда Temerland постійно поповнюється, «безпілотний підрозділ» складається з 20 людей. До команди можна потрапити звичайним шляхом: написати HR на скриньку sales@temerland.com. Заразі шукають embedded-інженерів, розробників на Python і C++ із сильною математичною базою, а також інженерів-механіків.
Українська компанія Temerland виросла 2019 року на базі іншого бізнесу, який з середини 90-х займався промисловою автоматизацією. Після початку російського вторгнення на Донбасі директор компанії міркував над тим, як можна зменшити людські втрати на фронті, і з цієї ідеї виникла компанія Temerland, яка розробляє безпілотні роботизовані комплекси і платформи, а також модернізує транспортні засоби у безпілотні наземні роботизовані комплекси.
«Нині ми маємо лінійку роботизованих платформ, здатних рухатися як автономно, так і з дистанційним керуванням, будувати маршрут, ідентифікувати перешкоди, транспортувати обладнання та людей, проте основне призначення — виконання завдань розвідки, допомога в транспортуванні поранених. Усе задля збереження життів», — розповідають у Temerland.
Компанія, зокрема, виробляє роботизовану платформу-камікадзе, яка здатна ліквідовувати легкі та броньовані транспортні засоби, може бути використана для влаштування засідок і нальотів у міських умовах. Завдяки низькому кліренсу платформа з легкістю може рухатися під легковими автівками.
Також у лінійці представлена безпілотна роботизована платформа ГНОМ (чотири- та шестиколісна). Це багатофункціональний пристрій, який використовують для спостереження і розвідки, доставки боєприпасів і продовольства та евакуації поранених.
«Наша команда постійно думає, як інтегрувати безпілотні технології в повсякденне життя, тому з’являються такі продукти, як робот Cobra для допомоги поліції в охороні правопорядку, польові зарядні станції; роботизовані платформи, які можна використовувати в агросекторі», — кажуть у компанії.
Наразі деякі зразки наземних дронів Temerland використовують у військових підрозділах. Йдеться про дрони для дистанційного мінування, дрони-камікадзе й дистанційно керовані турелі. Однак у компанії працюють і над масштабнішими проєктами для штурмових операцій і захисту неба.