У Києві провели перший військовий хакатон
Перший військовий хакатон IDI Camp відбувся 23-25 вересня у Києві. Понад 50 команд з ІТ-спеціалістів та інженерів дві доби невпинно працювали над розробками у чотирьох категоріях: дрони, розмінування, зв’язок та все інше, починаючи від computer vision і закінчуючи вдосконаленням стрілецької зброї.
Понад 200 учасників працювали над проєктами самостійно та в командах. Усі вони виконували завдання від військових ЗСУ з реальним бойовим досвідом.
“Ми хочемо створити сприятливе середовище для реалізації та розвитку оборонних стартапів, для того, щоб якомога більше ІТ-фахівців до цього долучалися, щоб створювалося багато інноваційних проєктів, корисних для України та смертельно небезпечних для ворога”, — наголосив співзасновник Innovation Defence Initiative (IDI), засновник та СЕО ElifTech Анатолій Маслов.
Організаторам вдалось зібрати під одним дахом представників різних сфер та професій. Були як класичні IT-розробники, так і військові, які приїхали буквально з поля бою. За віком учасники варіювались від студентів технічних ВНЗ до 70-річних професіоналів. І всі вони працювали для перемоги України.
Серед головних напрямків розробок — системи психологічного впливу, дрони різного типу призначення, системи боротьби з ворожими дронами, розмінування територій, РЛС, засоби автоматизації та багато іншого.
“Мені було дуже приємно бачити велику кількість талановитих, амбітних і патріотично налаштованих українців, які спроможні запропонувати власні ідеї, які здатні неабияк підсилити наші Збройні сили та наблизити перемогу. Ми, військові, дуже цінуємо інновації, проривні технології, сміливі та нестандартні рішення. Саме цього ми чекали від учасників хакатону і наші сподівання були не марними”, — розповів заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Володимир Коваль.
Переможці хакатону розділили між собою призовий фонд у розмірі 20 000 доларів (переможців з міркувань безпеки не розголошують).
Крім цього, з ними вже ведуться перемовини щодо доопрацювання та виведення їхніх розробок у серію. Адже те, що було розроблено за минулі вихідні, вже сьогодні критично потрібне на фронті.
Джерело: novyny.live